دکتر عليرضا خردمند

متخصص کلیه و مجاری ادراری


توجه

سؤالات پزشكي كاربران

عمل برگرداندن وازکتومی یا وازووازوستومی

عمل برگرداندن وازکتومی یا وازووازوستومی

وازکتومی یا بستن لوله ها در مردان عملی است که طی ان "واز" یا لوله ای که اسپرمها را به مجرا منتقل میکند بسته میشود. وازکتومی روشی مطمئن و کارامد برای پیشگیری از بارداری است و بر خلاف بستن لوله ها در خانمها، وازکتومی عملی است ارزان که با بی حسی موضعی و به صورت سرپایی قابل انجام است.

حدود شش درصد مردانیکه جهت جلوگیری از حاملگی همسرشان اقدام به بستن لوله های خود می کنند، درخواست باز کردن لوله های خود را دارند، به این عمل "برگرداندن وازکتومی" یا "وازووازوستومی" میگویند.

عمل وازووازوستومی باید بامیکروسکوپانجام شود. برای باز کردن لوله های منی بر یا واز، دو انتهای آنها را به هم متصل می کنند. یکی از عوامل مهم موفقیت در این عمل، فرد و مرکزی است که این عمل توسط وی و یا در آن انجام می شود. انجام این عمل توسط فردی با تجربه و در مرکزی که دارای امکانات این عمل است درنتایج عمل بسیار موثر است.

بر خلاف وازکتومی که به سرعت و با بی حسی موضعی انجام می شود عمل بازگرداندن وازکتومی در اتاق عمل و با بیهوشی عمومی یا بی حسی نخاعی انجام می گردد و بسته به شرایط زمان عمل به طور میانگین حدود دو تا سه ساعت طول می کشد.

گرچه هنوز بسیاری از جراحان از روشهای قدیمی و با چشم غیرمسلح جراحیهای فوق را انجام میدهند (که دلیل آن عدم مهارت و عادت نداشتن به کار با میکروسکوپ است) ولی پیشرفت سریع علم، و اطلاعات و انتظارات مردم، پزشکان را مجبور میسازد که خود را با علم روز همامنگ سازند.

دکتر علیرضا خردمند با گذراندن دوره آموزشی این اعمال زیر نظر اساتید مجرب، با استفاده از بزرگنمایی میکروسکوپیک و با نخ های بسیار ظریف و با یک روش ویژه اقدام به این عمل کرده که نتایج بسیار خوبی نیز به دست آورده است.


آدرس مطب : اهواز ، کیانپارس، فلکه دوم، ابتدای خیابان پهلوان شرقی، مجتمع پزشکی جام جم، طبقه ۹ واحد ۴
تلفن : 33332337 - 061

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مطالب ويژهناباروری و درمانهای آندر باره دكتر خردمندصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگر